| Line 26: | Line 26: | ||
| c | | c | ||
|[http://gateoverflow.in/8029/gate2015-2_ga_2 c] | |[http://gateoverflow.in/8029/gate2015-2_ga_2 c] | ||
| − | | | + | |c |
|- | |- | ||
| GA3 | | GA3 | ||
| Line 32: | Line 32: | ||
| c | | c | ||
|[http://gateoverflow.in/8030/gate2015-2_ga_3 c] | |[http://gateoverflow.in/8030/gate2015-2_ga_3 c] | ||
| − | |- | + | |- c |
| GA4 | | GA4 | ||
| d | | d | ||
| d | | d | ||
|[http://gateoverflow.in/8032/gate2015-2_ga_4 d] | |[http://gateoverflow.in/8032/gate2015-2_ga_4 d] | ||
| − | |- | + | |- d |
| GA5 | | GA5 | ||
| c | | c | ||
| c | | c | ||
|[http://gateoverflow.in/8033/gate2015-2_ga_5 c] | |[http://gateoverflow.in/8033/gate2015-2_ga_5 c] | ||
| − | |- | + | |-c |
| GA6 | | GA6 | ||
| b | | b | ||
| b | | b | ||
|[http://gateoverflow.in/8035/gate2015-2_ga_6 b] | |[http://gateoverflow.in/8035/gate2015-2_ga_6 b] | ||
| − | |- | + | |-b |
| GA7 | | GA7 | ||
| a | | a | ||
| Qn. No. | Made Easy | ACE | GATECSE | Official GATE Key |
| GA1 | c | c | c | c |
| GA2 | c | c | c | c |
| GA3 | c | c | c | |
| GA4 | d | d | d | |
| GA5 | c | c | c | |
| GA6 | b | b | b | |
| GA7 | a | a | a | |
| GA8 | b | b | b | |
| GA9 | 8 | 1 | 8* | |
| GA10 | a | a | a | |
| 1 | b | b | b | |
| 2 | a | a | a | |
| 3 | c | c | c | |
| 4 | c | c | c | |
| 5 | 6 | 6 | 6 | |
| 6 | 5 | 5 | 5 | |
| 7 | 2 | 2 | - | |
| 8 | 12 | 12 | 12 | |
| 9 | 36 | 36 | 36 | |
| 10 | 19 | 19 | 19 | |
| 11 | 51 | 51 | 51 | |
| 12 | a | a | a | |
| 13 | b | b | b | |
| 14 | c | c | c | |
| 15 | d | d | d | |
| 16 | d | d | d | |
| 17 | a | a | a | |
| 18 | 2048 | 2048 | 2048 | |
| 19 | c | c | c | |
| 20 | b | b | b | |
| 21 | d | d | d | |
| 22 | d | d | d | |
| 23 | - | - | d* | |
| 24 | 14 | 14 | 14 | |
| 25 | 22 | 22 | 22 | |
| 26 | c | c | c | |
| 27 | 0 | 0 | 0 | |
| 28 | d | d | d | |
| 29 | b | b | b | |
| 30 | a | a | a | |
| 31 | 5 | 5 | 5 | |
| 32 | c | c | c | |
| 33 | b | b | b | |
| 34 | c | c | c | |
| 35 | c | c | c | |
| 36 | c | c | c | |
| 37 | 1 | 1 | 1 | |
| 38 | 15 | -2 | 15 | |
| 39 | c&d | c | c | |
| 40 | 36 | 36 | 36 | |
| 41 | a | a | a | |
| 42 | d | d | d | |
| 43 | a | c | c | |
| 44 | 13 | 13 | 13 | |
| 45 | a | a | a | |
| 46 | a | a | a | |
| 47 | 36 | 36 | 36 | |
| 48 | 12 | 12 | 12 | |
| 49 | 6.1 | 6.1 | 6.1 | |
| 50 | b | b | b | |
| 51 | a | a | a | |
| 52 | c | a | c | |
| 53 | 3 | 3 | 3 | |
| 54 | 0.95 | 0.95 | 0.95 | |
| 55 | c | d | c* |
*- Possible Marks to All
| Qn. No. | Made Easy | ACE | GATECSE | Official GATE Key |
| GA1 | c | c | c | c |
| GA2 | c | c | c | |
| GA3 | c | c | c | |
| GA4 | d | d | d | |
| GA5 | c | c | c | |
| GA6 | b | b | b | |
| GA7 | a | a | a | |
| GA8 | b | b | b | |
| GA9 | 8 | 1 | 8* | |
| GA10 | a | a | a | |
| 1 | b | b | b | |
| 2 | a | a | a | |
| 3 | c | c | c | |
| 4 | c | c | c | |
| 5 | 6 | 6 | 6 | |
| 6 | 5 | 5 | 5 | |
| 7 | 2 | 2 | - | |
| 8 | 12 | 12 | 12 | |
| 9 | 36 | 36 | 36 | |
| 10 | 19 | 19 | 19 | |
| 11 | 51 | 51 | 51 | |
| 12 | a | a | a | |
| 13 | b | b | b | |
| 14 | c | c | c | |
| 15 | d | d | d | |
| 16 | d | d | d | |
| 17 | a | a | a | |
| 18 | 2048 | 2048 | 2048 | |
| 19 | c | c | c | |
| 20 | b | b | b | |
| 21 | d | d | d | |
| 22 | d | d | d | |
| 23 | - | - | d* | |
| 24 | 14 | 14 | 14 | |
| 25 | 22 | 22 | 22 | |
| 26 | c | c | c | |
| 27 | 0 | 0 | 0 | |
| 28 | d | d | d | |
| 29 | b | b | b | |
| 30 | a | a | a | |
| 31 | 5 | 5 | 5 | |
| 32 | c | c | c | |
| 33 | b | b | b | |
| 34 | c | c | c | |
| 35 | c | c | c | |
| 36 | c | c | c | |
| 37 | 1 | 1 | 1 | |
| 38 | 15 | -2 | 15 | |
| 39 | c&d | c | c | |
| 40 | 36 | 36 | 36 | |
| 41 | a | a | a | |
| 42 | d | d | d | |
| 43 | a | c | c | |
| 44 | 13 | 13 | 13 | |
| 45 | a | a | a | |
| 46 | a | a | a | |
| 47 | 36 | 36 | 36 | |
| 48 | 12 | 12 | 12 | |
| 49 | 6.1 | 6.1 | 6.1 | |
| 50 | b | b | b | |
| 51 | a | a | a | |
| 52 | c | a | c | |
| 53 | 3 | 3 | 3 | |
| 54 | 0.95 | 0.95 | 0.95 | |
| 55 | c | d | c* |
*- Possible Marks to All